Návod - ozdoby zo studeného porcelánu

Návody - ozdoby zo studeného porcelánu

Ozdoby zo studeného porcelánu 

 

Náš e-shop ponúka najmä mydlové kytice, ale sortiment rozširujeme aj o rôzne sezónne dekorácie. Čakajú nás najkrajšie sviatky v roku - Vianoce - a preto by som Vám chcela napísať jednoduchý návod na výrobu vianočných ozdôb zo studeného porcelánu. Okrem toho, že sa zabavíte vy, budú mať určite radosť z tvorenia aj vaše malé/väčšie deti,  keďže výroba takýchto krásnych ozdôb je naozaj veľmi jednoduchá.

Pripravíme si hmotu, ktorá sa volá studený porcelán. Nemá nič spoločné so skutočným porcelánom, ako ho poznáme. Na výrobu hmoty budeme potrebovať:

- jeden diel zemiakového škrobu, napr. Solamyl,

-  jeden diel sódy bikarbóny,

- jeden diel studenej vody

Všetky ingrediencie spojíme v menšom hrnci a na miernom ohni -  je dôležité, aby plameň naozaj veľmi mierny, neustále miešame, až kým sa hmota nespojí a pekne sa neodliepa od okrajov hrnca. Hmotu odložíme a ešte teplú vypracujeme, akoby sme miesili cesto a necháme mierne vychladnúť. Doporučujem dať do sáčku alebo do potravinárskej fólie, aby neobschla.

Medzi tým si pripravíme formičky na vykrajovanie, slamku a rôzne ozdoby, napr. badián, škoricu, sušené ovocie a šnúrku na zavesenie.

Keď už hmota nie je príliš horúca, rozváľkame ju na hrúbku cca 1 cm a vykrajujeme formičkami tvary. Slamkou urobíme dierku na zavesenie. Ozdoby môžeme poprášiť škoricou, alebo zatlačiť do nich rôzne iné veci, ktoré sme si pripravili.

Poukladáme na plech a dáme najlepšie pod radiátor, aby vyschli. Schnú 2-3 dni, počas schnutia ich otáčame, aby sa nám okraje neohýbali. Nakoniec pripevníme šnúrku na zavesenie.

Vymodelovať sa dá v podstate čokoľvek, záleží len na Vašej kreativite.