Článok o nás z online magazímu Plní elánu

Jedinečný darček aj štýlová dekorácia: Katkine kytice vyzerajú ako živé, no vydržia roky

Katemade.sk.

Kytice, ktoré vydržia roky a nesadá na ne prach. Zdroj: Katemade.sk

Katarína Štalmachová vyštudovala nemecký jazyk a roky pracuje v školstve. Keďže sa však nemčina postupne zo škôl vytráca, začala premýšľať aj nad iným zameraním. Láska k ručným prácam ju priviedla k myšlienke vlastného podnikania. A hoci kytice, ktoré vyrába, vyzerajú na nerozoznanie od živých, neuveríte, z čoho v skutočnosti sú.

Nakoplo ju obdobie pandémie

Zlomové obdobie v živote tejto šikovnej matky predstavovala pandémia. Počas nej mali všetci viac času – na seba, na kreativitu aj na skúšanie nových vecí. Katka tento čas využila na naštartovanie svojho vlastného malého biznisu – začala vyrábať dokonalé mydlové kytice.

Jej výtvory vyzerajú ako živé, no nájsť inšpiráciu a správnych dodávateľov nebolo jednoduché. Podľa Kataríny boli začiatky skôr pokus – omyl, dnes už však presne vie, ako na to.

„Mydlové kvety, ktoré používam, sú vyrobené z lisovaného mydla, sú nádherné, jemne voňajú a sú naozaj ako živé. Dĺžka výroby závisí najmä od veľkosti kytice, tie najväčšie mi zaberú niekoľko hodín,“ hovorí.

Katarína Štalmachová.
Katarína Štalmachová. Zdroj: Katemade.sk

Kytice, ktoré vydržia roky a nesadá na ne prach

Zatiaľ čo kytice zo živých kvetov vydržia zväčša niekoľko dní či maximálne týždeň, tie mydlové si nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť a rovnako krásne budú celé roky.

„Stačí, ak ich nedáte do vlhkého prostredia alebo na priame slnko. To by z nich mohlo vytiahnuť farbu. Mnohým sa páči takáto kytička ako dekorácia do kúpeľne, ale práve pre vlhko to neodporúčam,“ vysvetľuje Katka.

Že ide o naozaj bezúdržbovú dekoráciu, potvrdzuje aj fakt, že je antistatická, a tak nepriťahuje prach. A keď sa vám zunuje, lupienky kvetov môžete jednoducho hodiť do vodného kúpeľa alebo použiť ako bežné mydlo na ruky.

Krok do neznáma

Popri samotnej výrobe kytíc však mala Katka pred sebou ešte jednu výzvu – dostať svoju tvorbu k zákazníkom. Odhodlala sa spraviť krok do neznáma a otvorila si vlastný e-shop. S jeho založením jej pomohol syn, ktorý po tejto skúsenosti začal študovať aj elektronický obchod na vysokej škole.

Ako platformu na rozbehnutie biznisu si zvolili Shoptet, ktorý ponúka e-shopy na prenájom a je domovom pre tisíce online obchodov v Česku a na Slovensku.

„Shoptet je veľmi intuitívny, takže som sa v ňom aj ja ako netechnický typ veľmi rýchlo zorientovala. Navyše má Shoptet skvelý tím ľudí, na ktorých sa v prípade nejasností dá obrátiť,“ dodáva. Vďaka rýchlej podpore tak vyriešite každý problém.

Údržbu svojho online obchodu Katemade.sk zvláda Katka bez problémov a nezaberie jej veľa času. „Pravidelne ho aktualizujem a pridávam rôzne akcie a nový tovar.“

Výhodou Shoptetu je, že môžete za pár eur skúšať rôzne nástroje a vylepšenia. Živý a farebný e-shop doplnila Katka postupne napríklad aj o doplnok, ktorý umožňuje hodnotenie produktu či chat určený na komunikáciu so zákazníkmi v reálnom čase. Ten Katke nielen uľahčuje prácu, ale zlepšuje aj zážitok pre zákazníkov.

Katemade.sk.
Najviac kytíc vyrobí Katka pri príležitosti narodenín a menín. Zdroj: Katemade.sk

Polmetrová kytica? Žiadny problém

Najviac kytíc vyrobí Katka pri príležitosti narodenín a menín, ku dňu matiek a žien, na Valentína a, samozrejme, aj koncom školského roka pre pani učiteľky. Každá z nich je pritom unikátna a zákazníci si ju môžu prispôsobiť podľa vlastného vkusu.

„Raz som napríklad robila veľkú kyticu, ktorá mala asi pol metra od zeme, kvety boli v ombré štýle od tmavoružovej po bielu s kaméliami a ružami. Keď ju videli moji blízki, zostali bez slov,“ spomína Katka.

Svoj biznis rozvíja aj prostredníctvom vlastného online obchodu na Shoptete. Hoci začať sa venovať kreatívnej tvorbe nebolo pre Katarínu veľkou zmenou a objednávok pribúda, zatiaľ ju kombinuje s učením. „Učím rada, pretože potrebujem byť aj medzi ľuďmi,“ dodáva Katka.

Splňte si sen o vlastnom e-shope aj vy!

Shoptet.
E-shop na Shoptete si viete založiť úplne jednoducho. Zdroj: Shoptet
Zdroj: PR článok